9  

WIADOMOŚCI

Inauguracja roku akademickiego za nami

A A A

19.03.2018

  

Blisko 70 mieszkańców gminy Dobromierz wyraziło chęć udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu, które mają na celu aktywizację osób starszych, stworzenie możliwości rozwoju osobistego, udział w atrakcyjnych zajęciach.

 

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu mają już za sobą uroczystą inaugurację roku akademickiego. Pierwsze spotkanie dobromierskich studentów miało miejsce w ubiegły piątek, 15 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

W uroczystości, oprócz słuchaczy Uniwersytetu udział wzięli również Dziekan Politechniki Wrocławskiej dr inż. Wojciech Połowczuk, dr Jerzy Tutaj – Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, wójt Jerzy Ulbin, przewodniczący Rady Piotr Rusek, radny Powiatu Świdnickiego Krystian Ulbin, a także radni, sołtysi, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał wójt Jerzy Ulbin, który pogratulował wszystkim studentom odwagi i chęci realizowania planów i podziękował za chęć uczestniczenia w zajęciach, życzył satysfakcji i radości z udziału w zajęciach.

Następnie wykład inauguracyjny pt. ,,Dobro-Prawda-Piękno” wygłosił dr Jerzy Tutaj, który wprowadził wszystkich w cel jaki niosą za sobą wspólne zajęcia. Wyraził radość, że realizowane są inicjatywy aktywizujące osoby starsze na terenach wiejskich, gdzie często nie ma dostępu do jednostek naukowych.

Immatrykulację słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu wraz z odczytaniem Roty Ślubowania poprowadził Dziekan dr inż. Wojciech Połowczuk, który po uroczystym wręczeniu indeksów życzył wszystkim realizacji zamierzonych celów.

Osoby starsze posiadają ogromne doświadczenie życiowe, jednak w obecnym świecie przesyconym cyfryzacją i nowinkami technicznymi często ciężko jest się im odnaleźć. Udział w proponowanych przez nas zajęciach ma na celu podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji, aktualizację wiedzy i przyswojenie nowych treści, które bezpośrednio dotyczą sfery życia osobistego i rozwoju kompetencji – skomentował wójt Jerzy Ulbin.

 

 

 

do góry  |