9  

WIADOMOŚCI

Studenci po pierwszych zajęciach

A A A

07.10.2019

  

5 października w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu rozpoczęli nowy rok akademicki 2019/2020.

 

W uroczystości, oprócz słuchaczy Uniwersytetu, udział wzięli dr Jerzy Tutaj z Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, poseł Tomasz Siemoniak, poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka, poseł Agnieszka Kołacz - Leszczyńska, wójt Jerzy Ulbin, przewodniczący Rady Piotr Rusek, radna Agnieszka Kucharczyk oraz radny Powiatu Świdnickiego Krystian Ulbin.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał wójt Jerzy Ulbin, który pogratulował wszystkim studentom odwagi i chęci realizowania planów oraz podziękował za dotychczasowe uczestnictwo w zajęciach oraz życzył satysfakcji i radości z podjętej edukacji.

Immatrykulację słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu wraz z odczytaniem roty ślubowania poprowadził dr Jerzy Tutaj.

Wykład inauguracyjny pt. ,,Bezpieczeństwo: czy grozi nam wojna?" wygłosił poseł Tomasz Siemoniak. Pogratulował podjętych działań w zakresie uruchomienia Uniwersytetu. Przyznał, że jest to cenna inicjatywa aktywizująca osoby w wieki 50+ szczególnie na terenach wiejskich, gdzie często nie ma dostępu do jednostek naukowych.

Na kolejne zajęcia zapraszamy już 19 października o godz. 10:00 - sala GOKSiR w Dobromierzu. 

 

 

 

do góry  |